Jak uzupełnić niedobory magnezu❓

W najprostszy możliwy sposób pijąc wodę

 

Na chłopski rozum, skoro wodę i tak musimy pić,bo jest nam niezbędna do życia to warto wybierać taką, która poza tym, że nas nawodni dostarczy przy okazji niezbędnych składników mineralnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

 

Jeśli kupujesz wodę źródlaną to lepszą opcją będzie dołożenie trochę grosza i wybranie wody mineralnej o wysokiej mineralizacji w okolicach 2000 mg/l a najlepiej jeszcze więcej.

 

Warto zwrócić uwagę na zawartość charakterystycznych składników mineralnych w litrze wody(tabelka na etykiecie) dzięki temu będziemy mogli dobierać i uzupełniać te składniki mineralne na których nam najbardziej zależy( woda wodzie nie równa)

 

Na zdjęciu, które zamieściłem w poście macie przykładową wodę, którą mogę polecić jeśli zależy komuś na uzupełnienie magnezu a w obecnych czasach niedobory są bardzo powszechne.

 

292,7 mg/l to ponad 80 % dziennego zapotrzebowania organizmu dla przeciętnej osoby czyli w butelce 1,5 litra mamy około 439 mg magnezu czyli grubo ponad 100 % zapotrzebowania a butelka wody dziennie to i tak bardzo mało płynów.

 

 

Jak widzicie, jeśli ktoś uzupełnia magnez suplementami diety to ma dobrą alternatywę w postaci wody mineralnej. Prościej się nie da 

24 maja 2018

© 2017 Paweł Ostrowski

Prosto Do Celu,trener personalny Katowice

© 2017 Paweł Ostrowski - Prosto Do Celu,trener personalny Katowice