Magnez - przyswajalność. 
Krótko i na temat.

Najlepszy wybór to:

 


-cytrynian magnezu/ mleczan magnezu, ich przyswajalność oscyluje w granicach 90 %. Oczywiście nie jesteśmy w stanie podać dokładnej przyswajalności ponieważ jest ona zmienna i wpływa na nią wiele czynników.

 

 

Całą resztą tak na prawdę nie zawracałbym sobie głowy chyba,że zależy nam nie tylko na uzupełnieniu braków ale także na właściwościach danych soli magnezu, które dzielimy na:

 

Postać organiczną np. cytrynian(90%), mleczan(90%), pidolan, glukonian oraz octan.
Postać nieorganiczną czyli np. tlenek(4%), chlorek(16%), siarczan(30%), węglan(30 %) 
W nawiasach podana maksymalna przyswajalność w procentach.

Nieorganiczne sole magnezu w porównaniu do soli organicznych charakteryzują się istotnie niższą przyswajalnością.


Warto łączyć magnez z witaminą B6

 

Zwiększa ona jego wchłanianie z przewodu pokarmowego, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na właściwym poziomie. Reasumując - zwiększa skuteczność działania tego pierwiastka, ale nie zrobi np.z tlenku magnezu nagle mega zajebiście przyswajalnej formy 

 

 

Jedną z ważniejszych informacji jest zawartość magnezu w postaci jonowej.

 

Na przykład na opakowaniu widnieje notka, że produkt w 1 tabletce zawiera 400mg chlorku magnezu, a zawartość jonów magnezu (czystego magnezu) wynosi 50mg. Właśnie to 50mg jest rzeczywistą ilością zawartości magnezu w tym produkcie i na to trzeba zwracać szczególną uwagę.

 

Podsumowując warto czytać etykiety i wyciągać odpowiednie wnioski, bo nie zawsze to co z apteki czy droższe jest lepsze, raczej to co jest w aptece przeważnie ma znacznie zawyżoną cenę a po co przepłacać? Marketing też robi swoje, nie zwracałbym uwagi na piękne kampanie reklamowe promujące dany produkt tylko na własną rękę przejrzał opakowanie a jeśli nie widnieją odpowiednie informacje na etykiecie to dopytałbym producenta lub szukał innej firmy.

Bo przyjmować coś byle przyjmować i nie dostawać w zamian żadnych korzyści( w tym wypadku zdrowotnych) jest po prostu.. POPIE***LONE powiedzmy sobie szczerze.

 

 

05 grudnia 2017

© 2017 Paweł Ostrowski

Prosto Do Celu,trener personalny Katowice

© 2017 Paweł Ostrowski - Prosto Do Celu,trener personalny Katowice