Pośladki jak u tancerek brazilijskiej samby? A może uda jak u konia? 

Wykroki 

 

 

Ćwiczenie po którym tak zaleje Cię pot,że koledzy z siłowni spytają czy brałeś prysznic💦, ćwiczenie które w myślach wyzywasz na wszelkie sposoby, a każdy krok to walka z psychiką, chętnie byś to olał i poszedł sobie usiąść na jakiejś lajtowej maszynce, ale mówisz nie ma bata, chcę mieć rozjebane uda więc się uda😎

 

 

Z czym to się je?

 

Można tutaj kombinować jak koń pod górkę począwszy od tego z czym wykonujemy ćwiczenie, do wyboru do koloru: 
sztangielki, gryf prosty olimpijski, krótki gryf prosty, gryf łamany, worek bułgarski, powerbag, kettlebell, butelki wody, plecak z obciążeniem, na upartego nawet chleb w dłoń i jazda.

 

Każdy znajdzie coś dla siebie

 

✔️Sposób wykonania: w miejscu na zmianę lub najpierw prawa potem lewa, idąc przed siebie, wykroki w wersji bułgarskiej( przez wielu nazywany przysiad bułgarski),z wykorzystaniem suwnicy smitha.

 

✔️W zależności na czym chcemy skupić głównie swoją uwagę:
- wykrok na długość kroku inaczej mówiąc, nie wyrzucamy daleko nogi wykrocznej dzięki temu mocniej angażujemy mięśnie czworogłowe. 
- Wersja na mega pompę czyli na utrzymanie mięśni czworogłowych w stałym napięciu poprzez nie prostowanie kolan do końca. 
- Bardzo głęboki wykrok, gdzie bardzo mocno pracują mięśnie kulszowo- goleniowe oraz pośladkowy wielki.

 

Opis skrótowy, można byłoby wypisać więcej bez problemu.
Podsumowując! Wykroki to według mnie jedno z najlepszych ćwiczeń na dolne partie mięśniowe a szczególnie m. czworogłowe uda i m. pośladkowe ❗

12 września 2017

© 2017 Paweł Ostrowski

Prosto Do Celu,trener personalny Katowice

© 2017 Paweł Ostrowski - Prosto Do Celu,trener personalny Katowice