Słowo "Dieta" jest źle odbierane! Dlaczego?

Wszyscy jesteśmy na diecie!

 

Ty, Twoja koleżanka i kolega, nauczycielka polskiego w Twojej szkole lub Twój szef w pracy, pan Józek z pod monopolowego czy ksiądz w Twojej parafii, pani Grażyna z pod dwójki, Twoja sąsiadka kojarzysz? Tak ! Ona też.. dosłownie każdy jest na diecie!
No dobra to pewnie pomyślisz co on gada skoro pani Grażyna to jest wielka kobieta(otyła),której mówię dzień dobry tylko dlatego, że ma w łapie 50 cm i nie chciałbym mieć z nią kosy, ta jej dieta to jest jakaś do dupy, bo nie działa tak jak powinna.

 


A więc tak..

 

Zakładając, że pani Grażyna jest osobą zdrową i nie ma żadnych poważniejszych schorzeń ( tak można być zdrowym pomimo tego, że wygląd zewnętrzny sugerowałby co innego, piękne wyrzeźbione ciało wewnątrz nie zawsze musi być okazem zdrowia) jest na diecie z dodatnim bilansem kalorycznym prościej mówiąc na "masie" problem polega na tym, że osoba ta nie jest do końca tego świadoma(pewnie w ogóle nie jest) w następstwie czego ma to swój skutek w postaci przyrostu tkanki tłuszczowej niekontrolowanym przyroście warto podkreślić, zmierzam do tego, że każdy ma dietę, ale mało kto ma sprecyzowany jej konkretny cel(mało kto w ogóle myśli o sensie codziennego żywienia, je bo musi i tyle), jasne wszyscy spożywamy pokarmy oraz płyny po to żeby żyć najzwyczajniej w świecie jest to najważniejszy cel, ale przecież jedzenie może nie mieć żadnych dodatkowych korzyści jak w przypadku sąsiadki z pod dwójki (bo wpływa na nas negatywnie), więc będzie obfitować różnego rodzaju problemami na przestrzeni czasu, ale można sytuacje odwrócić i upiec przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu  :D Czyli w przypadku tej pani występuje problem z otyłością więc chcemy się jej pozbyć, obieramy cel - spalenie tkanki tłuszczowej,pozbycie się zbędnego balastu, zrzucenie x kilogramów zwał jak zwał cel jest jeden dieta z ujemnym bilansem kalorycznym. Sąsiadka jeść i tak musi żeby żyć a dodatkowo nabiera to sensu bo przy pomocy odpowiedniego żywienia pozbędzie się problemu, samo w sobie pozbycie się go niesie za sobą wiele dodatkowych korzyści np. atrakcyjny wygląd, zwiększona samoocena, poprawa zdrowia, więcej motywacji w życiu codziennym, uśmiech na twarzy i wiele wiele innych każdy może sobie dopowiedzieć kolejne w myślach.
 


Wniosek jest następujący

 

Przy pomocy odpowiedniego żywienia jesteśmy w stanie zapobiegać problemom ze zdrowiem czy problemom z wyglądem a mało kto się zastanawia co będzie za kilka czy kilkanaście lat, a zmiana pewnych nawyków teraz może mieć swoje benefity w przyszłości i chciałbym tutaj dodać,że wcale nie trzeba rezygnować ze wszystkich przyjemności tak na prawdę wcale nie trzeba z nich rezygnować, ale trzeba we wszystkim zachować umiar i robić to z sensem i wiedzieć jak(najtrudniej jest zacząć jak ze wszystkim, ale potem jest już tylko łatwiej i lepiej).
 


Jeszcze jedno

 

dieta nie musi być żadnym wyrzeczeniem, karą, czymś co odbierane jest negatywnie a takie odnoszę wrażenie słuchając otoczenia,bo samo to słowo już budzi pewnego rodzaju niesmak.Trzeba po prostu spróbować samemu a nie słuchać innych w tym temacie, osób które się zraziły i szerzą nie prawdę w tym temacie. Gwarantuję,że jeśli się za to odpowiednie zabierzecie to po pewnym czasie nie będziecie mogli bez tego żyć i stanie się to dla was normalnością jak teraz chleb posmarowany margaryną z szynką i serem lub bułka z pasztetem.  :DJeśli dotrwał ktoś do końca i przeczytał całość to dziękuję za poświęcony czas  :P

 

 

04 września 2018

© 2017 Paweł Ostrowski

Prosto Do Celu,trener personalny Katowice

© 2017 Paweł Ostrowski - Prosto Do Celu,trener personalny Katowice